Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Божјо чудо во Струга на дрво се појавил ликот на Свети Никола

Божјо чудо вечерва ја крена Струга на нозе.

Повеќе...

Матна вода од градскиoт водовод во Струга

Стружани деновиве  се жалат  на заматена вода од ЈП “Проаква”. Велат водата од чешмите е со сомнителен квалитет и мирис. Стравуваат дека водата е неисправна  за пиење.

Повеќе...

Пронајден мртов служителот во училиштето во Лабуништа

Мртов човек на возраст од околу 53 години е пронајден во кругот на основното училиште „Мурат Лабуништа“ во струшкото село Лабуништа.

Повеќе...

Стружани и студенти од Турција се тепале со шишиња

Поради сторен прекршок и учество во тепачка на јавно место, полициската станица од Струга против С.М.(20), М.Б.(21) и Н.П.(21) сите од Струга поднесе прекршочна пријава.

Повеќе...

Ограбена црквата „Св.Атанасиј„ во струшко Вишни

Четиристотини денари се одземени во тешка кражба извршена во црквата „Св.Атанасиј„ во струшкото село Вишни.

Повеќе...

Ножеви и шишиња во тепачка во Струга

Рано утрово околу 04,00 часот, во Струга во близина на клубот „Оаза“ лоциран на ул.„Пабло Неруда„ се случила тепачка помеѓу две групи млади момчиња во која биле употребени шишиња и ножеви.

Повеќе...

Ограбена црквата „Свети Димитрија“во Октиси

Непознат сторител извршил кражба во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси и одзел еден  бронзен свешталник.

Повеќе...

Пештерската црква во Елен камен оставена на забот на времето

Во карпите помеѓу хотелот "Изгрев" и месноста Елен Камен се наоѓа црквата Св. Атанасие, посветена на александрискиот епископ Атанасиј. Пештерската црква изградена во карпите плени со духовен мир и спокој. 

Повеќе...

Јавањето коњ на Јабланица незаборавно доживување

Јавање коњ на Јабланица, во Вевчани денес е една од најатрактивните активности со кои може да се aнимираат љубителите на авантурата.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK