Чет05282020

Последна промена10:44:02 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Света маченичка Ефимија и Свети Кипријан

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светата маченичка Ефимија и Свети Кипријан. 

Повеќе...

„Фибула ер травел“ најдобра туристичка агенција

Четирите награди за најдобра туристичка агенција, се уште еден доказ дека „Фибула“ едноставно е на врвот.

Повеќе...

Анкетата на ОМД: 84% од граѓаните ќе бојкотираат

Анкетата на ОМД покажува дека 84% од македонците ќе го бојкотираат референдумот.

Повеќе...

Во недела право на глас имаат 1.806.336 гласачи

Референдумскиот молк е простор оставен на граѓаните самостојно да размислат и одлучат како и дали ќе гласаат во недела.

Повеќе...

Охриѓани фатени со марихуана кај Штип

Двајцата охриѓани биле „живи“ фатени на патот Штип-Кочани.

Повеќе...

Македонија во топ 10 брзорастечки туристички дестинации

Меѓународната туристичка организација ја објави листата на топ-десет европски дестинации, кои во 2017 година имале најголем пораст во туризмот, а Македонија се најде на истата, позиционирајќи се на шестото место.

Повеќе...

Работник од струшко тешко повреден при пад од хала

Работникот од струшко Боровец паднал од хала во Прилеп.

Повеќе...

Воздвижение на чесниот крст-Крстовден

Празникот Воздвижение на чесниот крст, во народот познат како Крстовден, се празнува во чест на наоѓањето на крстот врз кој бил распнат Исус Христос и во чест на неговото враќање од Персија во Ерусалим.

Повеќе...

Пад на температурите за 10 степени

Сончево, но постудено време со силен северен ветер ќе преовладува денеска во Македонија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK