Пет01222021

Последна промена01:37:37 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Трет конгрес на геолози на Македонија

Над 250 геолози и експерти од Македонија и странство ќе разговараат за геологијата и општеството, фундаметалната геологија и геологијата и економијата на Третиот конгрес на геолози, што ќе се одржи од 30 септември до 2 октомври годинава во Струга.

Повеќе...

Астра „излетала“ кај Радожда

Само среќа го спасила 20 годишниот М.X од струшкото село Радолишта од тешки повреди во сообраќајката случена вчера на патот Струга-Радожда.

Повеќе...

Пензионерите во Струга одбележаа два јубилеја

ЗП-СТРУГА,со свечана академија и настапапот на мешовитата Пејачка група „Езерски бранови“при ЗП-Струга,беа централни настани со кои годинава беа одбележани два гоеми јубилеја 70 години од пензионерското организирање во Република Македонија ,и 65 –тиот јубилеј на формирањето на ЗП-Струга.

Повеќе...

Питачел за леб, па ја нападнал да ја ограби

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Разбојништво“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.А. (38) од струшкото село Делогожда.

Повеќе...

Албанец шверцувал риби на Ќафасан

 Албанец шверцувал свежа риба на Ќафасан.

Повеќе...

Како до социјално осигурување за сезонците во туризмот?

Кои се начините за унапредување на моделот на пријавување на сезонските работници во туризмот со задолжителното социјално осигурување, е една од темите на регионалниот состанок на организацијата на работодавачи на Македонија што денес почнува во хотелот Дрим во Струга.

Повеќе...

Македонските и светските физиотерапевти на конгрес во Струга

Денес во Струга отпочнува вториот конгрес на физиотерапевтите на Македонија со меѓународно учество.

Повеќе...

Чудата на Богородица во Калишкиот манастир

Илјадници верници синоќа и денес го преплавија Калишкиот комплекс манастири во струшко.

Повеќе...

Хорор во струшкото јавно обвинителство

Хорор се случил вчера во во Основното јавно обвинителство-Струга.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK