Нед01172021

Последна промена04:24:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружанец бесправно градел угостителски објект

30 годишен стружанец заработи кривична пријава  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

ФОТО: Изгоре глисер во Струга

Глисер  марка ,,Волво" изгоре помеѓу Женска плажа и Версус во Струга.

Повеќе...

Пронајдена е бомба кај струшко Радожда

Нескплодирана експолозивна направа била пронајдена денеска во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда.

Повеќе...

12 дена чекал да ја пријави сопругата за исчезната

Стружанец, чекал 12 дена да го пријави исчезнувањето на неговата сопруга.

Повеќе...

Погледнете како изгледаат потонатите бродови во Охридското езеро

Екипата нуркачи на „Ботом Тајм” ве води во потонатите бродови во Охридското езеро. 

Повеќе...

Безредие на струшкото крајбрежје

Проблемот со плажите во Струга мора да се реши во интерес на сите граѓани, а не на поединци, изјави претседателот на Советот на општина Струга, Абдула Ќазимоски.

Повеќе...

Штом не се празнуваат македонските, нема ни албанските настани во Струга

Не помина програмата за одбележување  значајни настани и личности во Струга. Македонските советници го искористија бадентеровото правило и не гласаа, бидејќи во програмата беше предвидено да се празнуваат албанските но не и македонските настани. 

Повеќе...

Тешко повреден параглајдерист кај Ќафасан

Вчера околу 13.30 часот кај местото викано Три Шилки во близина на граничниот премин „Ќафасан“ од параглајдер паднал Д. Џ. (37) од Скопје, при што се здобил со тешки телесни повреди, поточно скршеница на клучна коска.

Повеќе...

Пронајден обесен маж во Радолишта

Попладнево пред старите хали  на поранешната фабрика во струшко Радолишта бил пронајден обесен маж.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK