Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Британски Телеграф: Александар Велики не бил Грк, туку Македонец

Британскиот весник „Телеграф“ во патувачка репортажа од Македонија се осврнува и на прашањето за Александар Велики, при што авторот Пол Блумфилд пишува дека тој не бил Грк, туку Македонец!

Повеќе...

Исчезнато девојче! Родителите бараат помош!

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде.

Повеќе...

И пензионерите посиромашни од лани

И пензионерите осиромашиле. Во последните две години стапката на сиромашни пензионери пораснала. 

Повеќе...

Нова авио линија Скопје Атина

На Скопскиот аеродром в четврток (1 ноември) во 18 часот ќе биде одбележано воспоставувањето на директни летовите помеѓу Скопје и Атина од страна на грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс“ (Aegean Airlines), најави денеска ТАВ Македонија, концесионер на аеродромите во Скопје и воп Охрид.

Повеќе...

Колку милијарди евра чуваат во банка Македонците?

Огромна сума пари чуваат Македонците во банките.

Повеќе...

Практични обуки за невработени лица

ЈАВЕН ПОВИК за евидентирани невработени лица:

Повеќе...

Пратениците од Охрид и Вевчани-членови на новата пратеничка група во Собранието

Новата пратеничка група ќе биде официјализирана идната недела.

Повеќе...

Несвојствено високи температури под влијание на Сахара

Високи температури под влијание на Сахара, прогнозира Славчо Попоски. 

Повеќе...

Започнува зимското сметање на времето

Утревечер (28 кон 29) започнува зимското сметање на времето.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK