Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

811 починати од корона вирусот

Уште 89 лица починаа во Кина од коронаворусот, вкупната бројка на починати сега изнесува 811.

Повеќе...

Пренос на моштите на Свети Јован Златоуст

Денес МПЦ го одбележува Преносот на моштите на Свети Јован Златоуст.

Повеќе...

Преподобен Антониј Велики

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Свети Антониј Велики. 

Повеќе...

Oсум милиони луѓе годишно во светот умираат од рак

Околу осум милиони луѓе годишно  во светот умираат од рак.

Повеќе...

Внимателно возење: Снег на превоите

Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

Повеќе...

Бројот на починати од корона вирусот се искачи на 304

Бројот на починати од корона вирусот се искачи на 304.

Повеќе...

Преподобен Теодосиј Велики , императорот кој ја наметнал христијанската религија

Македонската православна црква денешниот ден го  посветила на Преподобен Теодосиј Велики. Теодосиј I  познат како Теодосиј Велики, бил римски император во периодот од 379 до 395 година.

Повеќе...

Преподобен Ефтимиј Велики

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Преподобен Ефтимиј Велики.

Повеќе...

РЕК ги објави новите цени на горивата

Новите цени објавени од Регулаторната Комисија за Енергетика, важат од ноќеска на полноќ.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK