Нед01172021

Последна промена04:24:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Груевски ги слушна и проблемите на Радождани

Решавањето на проблемот со фекалната канализација е најголем приоритет за жителите на струшкото село Радожда.

Повеќе...

ФОТО:Позната пејачка уапсена со дрога на Ќафасан,одела на свадба

Албанската полиција на граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница, кај Струга, ја уапсила познатата албанска пејачка на народна и поп музика, Вјолца Џека.

Повеќе...

Нема атмосферска канализација па водата завршува во Дрим

Се загадува ли Црн Дрим со отпадни води? Жителите на куќите покрај реката Дрим во Струга објаснуваат дека се принудени водaта да ја  истураат во реката Дрим, поради проблеми со атмосферската канализација. Албтрим Чира, сопственик на куќа покрај реката Дрим вели дека не се работи за отпадни води, пишува ТВ 21. 

Повеќе...

СЛИКИ ОД ФИЛИП БУЛОВИЌ –ЛИПИ ВО СТРУГА

Во галеријата „Вангел Коџоман“ во Струга,беше отворена изложба на слики од Филип Буловиќ-Липи.

Повеќе...

И Струга ќе добие тениско игралиште

Отвореното ракометно игралиште кај „Женска плажа“ во Струга доби нова трибина, со попратни простории како соблекувални и посебни простории за спортски делегати и судии, а наскоро ќе биде обновен и самиот терен со специјална подлога, со цел игралиштето да ги исполни предвидените меѓународни стандарди за одржување официјални спортски натпревари, каков што е Меѓународниот ракометен турнир со традиција од 44 години.

Повеќе...

Почина момчето кое беше извлечено од Охридско Езеро

Седат И. роден 1992 година од тетовското село Камењане-Тетово, кој денеска околу 15: 30 часот беше изваден од водите на Охридско Езеро, помеѓу машката и женската плажа во Струга, почина во 20.15 часот во Клиничкиот центар во Скопје на КАРИЛ.

Повеќе...

Многу пари украдени од кола во Струга

Вчера, крадец украл многу пари од автомобил паркиран во Струга. Крадецот вршејќи тешка кражба, украл 2.000 швајцарски франци и лични документи.


Според полициското соопштение на МВР, на 14.07.2016 година во времето од 14,00 до 16,15 часот во Струга, на ул.„Владо Mалески“, непознат сторител извршил тешка кражба во ПМВ„Ауди“ сопственост на А.Н.(42) од с.Велешта-Струга, при што одземени се 2.000 швајцарски франци и лични документи .
Се преземаат мерки за откривање на сторителот, стои во полициската информација од МВР.

Обновено: Влошена здравствената состојба на давеникот во Струга

Се влошува  здравствената состојба на 24 годишно момче,  кое попладнево во последен миг беше  спасено од давење во водите на Охридското езеро, помеѓу машка и женска плажа кај Струга. Од струшката болница момчето е испратено на скопските клиники. 

Повеќе...

Груевски денес во посета на Струга и струшко

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ денес е во работна посета на струшкиот регион. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK