Нед01172021

Последна промена10:34:11 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Груевски денес во посета на Струга и струшко

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ денес е во работна посета на струшкиот регион. 

Повеќе...

Запленети кукли од Кина во Струга

160 кукли со ознаки на заштитени трговски марки, откриени од страна на мобилните царински тимови, при контрола на разна стока со потекло од Кина, наменета за увозник од Струга, пријавена за увозно царинење во царинската испостава Струга.

Повеќе...

ОБНОВЕНО+ ФОТО: Изгореа пет куќи, пожарот локализиран

Пожар во центарот на Струга.

Повеќе...

Полициска акција „Лотос“ и во Струга

Претреси, одземање на дрога и приведување во полициската акција „Лотос“, имало и во Струга.

Повеќе...

„Струшко изгрејсонце“ за писателката Ели Маказлиева

Традиционаланата награда „Струшко изгрејсонце“ која се доделува за книга за деца и млади од македoнски автор,

Повеќе...

Струга доби современ детски парк

Во близина на Машката плажа во Струга се отвори детски парк,кој е прв во овој туристички центар на Македонија.

Повеќе...

Во Струга собир на професорите по француски

Наредната недела Струга ќе биде домаќин на 17-от Летен регионален универзитет за француски јазик

Повеќе...

Хуманитарна помош за семејствата од изгорените куќи во Струга

Помош од храна, средства за хигиена, постелнини и ќебиња од Општинската организација на Црвениот крст од Струга добија денеска семејствата кои ги изгубија домовите во вчeрашниот пожар во Струга во кој изгореа пет куќи.

Повеќе...

Со грст златници патувал од Истанбул за Струга

Македонски државјанин, со цело богатство од златници и многу вредни монети, од Истанбул со автобус патувал за Струга. Тој со себе носел 25 златници, 12 турски монети, 10 монети од француска република и 3 австриски монети, изработени од 18 каратно злато, чија вредност е проценета на околу 290 илјади денари.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK