Саб06062020

Последна промена10:19:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Левица повикува на отпор и протести

Политичката партија Левица најавува дека во иднина се враќа на улиците и ќе ги искористи сите парламентарни и вонпарламентарни начини на политичка борба, со цел враќање на киднапираниот суверенитет на народот!

Повеќе...

Вторник неработен ден

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им го честита Денот на Македонската револуционерна борба.

Повеќе...

Пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа „за“, се исклучени од партијата

На полноќниот прес, Мицкоски ги исклучи од ВМРО-ДПМНЕ седумтте пратеници кои гласаа „за“.

Повеќе...

Сопственик на ТВ претепал угостител

Роберт Димитров, сопственикот на кабелскиот оператор Телекабел и на телевизијата 24 Вести, ноќеска во дискотеката „Клик“ во Штип го нападнал и претепал сопственикот на кафулето „Илужан“, Ацо Панов, а притоа, во нападот му се придружиле сите од неговото друштво, вклучувајќи го и борачот Жарко Коцев, кој пред една седмица излегол од затвор, објави во неделата порталот ММС.МК., а пренесе Нетпрес.

Повеќе...

Со 80 гласа усвоени уставните измени

Власта обезбеди двотретинско мнозинство и 80 пратеници гласаа за потребата да се пристапи кон уставни измени.

Повеќе...

Со измени во законот за стечајци нови 1600 лица ќе добиваат надомест

Со измени во законот за стечајци чија распрва ќе продолжи на парламентарната седница закажана за 24 октомрви, ќе се зголеми опфатот на лица кои ќе добиваат надомест од 7.800 денари месечно.

Повеќе...

Дали денеска е можно гласање за уставните измени?

Не се исклучува можноста денешната дискусија да биде исцрпена и да има гласање.

Повеќе...

Притворените за 27 април преку проглас повикаа на единство

Обвинети и притворени за 27-ми април испратија проглас до медиумите, во кој апелираат на простување, обединување и единство.

Повеќе...

За прв пат во Македонија четиривалентна вакцина

За прв пат во Македонија четиривалентна вакцина која е најнова и висококвалитетна и заштитува од четири видови на инфлуенца.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK