Сре09302020

Последна промена08:42:07 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

“Каприкорн 2010”: Села нека почне да руши од Теферич

 “Каприкорн 2010” Струга му препорачува на  Зијадин Села најпрвин да расчисти и да ги сруши дивоизградените спомен одбележја во  нашата општинa.

Повеќе...

Угриноски возврати: Портата требаше да ја изградиме во Велешта `

Градоначалникот на Вевчани експресно  одговори на заканите на струшкиот градоначалник Села, во однос на рушењето на триумфалната капија на влезот од Вевчани.

Повеќе...

Изградбата на црквата во Октиси остана на темели

Изградбата на црквата “Свети Димитрија” во струшкото село Октиси остана на темели.  Иако досега се остварени повеќе средби помеѓу митрополитот дебарско кичевски, градоначалникот Зиадин Села  и струшкиот муфтија, се уште нема конкретно решение.

Повеќе...

Села се заканува дека ќе ја руши порта Вевчани

Струшкиот градоначалник Зијадин Села бара да се вратат старите сообраќајни знаци, на  кои името  на општина Вевчани, покрај на македонски и англиски  беше испишано и на албански јазик.

Повеќе...

Конференција „Инвестирај за иднината“ во Струга

Во Струга, денес со работа отпочна четвртата конференција за програмата за поддршка на жените „Инвестирај за иднината“ што ќе ја следат близу сто жени претприемачи-делегати од петнаесет балкански и европски земји.

Повеќе...

Тешка кражба во Лабуништа

На 17.10.2013 година во с.Лабуништа, струшко, во куќа сопственост на Е.К(31), непознат сторител извршил тешка кражба.

Повеќе...

Запленети два тони цемент на Ќафасан

Царинските службеници на граничниот премин Ќафасан спречија обид за влез на цемент на црно во земјава.

Повеќе...

Дрвокрадци нападнале полицајци кај с. Заграчани

Еден полициски службеник на граничната полиција е повреден вчера околу 17 часот при вршење на службената должност во близина на струшкото селото Шум. Кај него, констатирани се лесни повреди во пределот на главата, вратот и левото рамо.

Повеќе...

Во Струга поставени држачи за знамиња

Конечно на струшките бандери се поставуваат држачи за знамиња.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK