Нед01172021

Последна промена04:24:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Одбележани 72 години од Првата пролетерска бригада

 

Денес пред седиштето на општинската организација на Сојузот на борците од Струга,пред голем број граѓани и подржувачи на традициите од НОВ,по повод 72 години од формирањето на Првата пролетерска македонска народно ослободителна бригада,положија цвеќе на споменикот од НОБ.

Повеќе...

Доаѓа првата група деца на бесплатен одмор во Струга

Проектот за бесплатно одмор за деца од социјални загрозени семејства ќе продолжи и оваа година, со што четврта година по ред дечињата ќе имаат можност бесплатно да летуваат или зимуваат.

Повеќе...

Привршува изградбата на амбулантата во Лабуништа

За 40 дена Лабуништа добива нов Здравствен дом, најави претседателот на ВМРО ДПМНЕ  Никола Груевски.

Повеќе...

„Струшки книжевни средби – 2016“ можат да почнат

Привршуваат подготовките за успешно одржување на меѓународната манифестација „Струшки книжевни средби – 2016“.

Повеќе...

СВР: Нема експлозивна направа во автомобилот во Струга

Нема експлозивна направа која може да предизвика општа опасност поставена во патничко моторно возило во Струга, соопшти портпаролот на СВР Охрид, м-р Стефан Димоски.

Повеќе...

Поднесено обвинение за убиството кај Долна Белица

Основното јавно обвинителство – Струга поднесе обвинение за убиството кај Долна Белица, струшко на 13 декември минатата година, кога при меѓусебна престрелка на две групи, едно лице го загуби животот, а две беа повредени.По спроведена сеопфатна истражна постапка, Основното јавно обвинителство – Струга поднесе обвинение против две лица.

Повеќе...

Дојава за бомба во струшко училиште

Утрово во ОУ ,,Браќа Миладиновци" во Струга анонимен пријавител пријавил бомба.

Повеќе...

Кражба во канцеларија во Струга

Вчера во полициската станица - Струга било пријавено дека на 29/30.05.2016 година во периодот од 21.45 до 09.30 часот, во деловна канцеларија на ДООЕЛ„Г Компани“ во Струга, сопственост на Т.Г. (43) од Струга, непознат сторител извршил тешка кражба.

Повеќе...

Распеани пензионери на ревијата на песни

14.РЕВИЈА НА ПЕСНИ,МУЗИКА И ИГРИ ОД ЗАПАДНИОТ РЕГИОН. РАСПЕАНИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ВО КИЧЕВО ПЕЕЈА ЗАБОРАВЕНИ ИЗВОРНИ ПЕСНИ. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK