Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Трагичен настан во струшко

56 годишен жител на струшкото село Корошишта го загубил животот берејќи дрва.

Повеќе...

Нема запирачка-уште едно семејно насилство во струшко

Расте бројот на семејни насилства. Во струшко регистрирано уште едно семејно насилство со нанесени телесни повреди.

Повеќе...

Ќе се одбележи Меѓународниот ден на музеите

И оваа година НУ Музеј „д-р Никола Незлобински“ – Струга го одбележува Меѓународниот Ден на Музеите заедно со други музеи во светот во организација на ИКОМ/ICOM http://museu.ms/event/details/120528/international-museum-day .

Повеќе...

Меѓународниот Ден на Музеите, се одбележува во Струга

18 мај-Меѓународниот Ден на Музеите, свечено и пригодно се одбележува во музејот „д-р Никола Незлобински“ во Струга.

Повеќе...

Кривична пријава за струшкиот градоначалник

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција од страна на Управата за финансиска полиција прими пет кривични пријави против поранешни градочалници на општините Струга, Свети Николе, Дебар, Студеничани и Долнени, како и против едно физичко и едно правно лице.

Повеќе...

Наскоро „Форма Вита Опен 2017“ во Струга

Соседна Струга се подготвува за првиот фитнес настан под отворено небо „Форма Вита Опен 2017“.

Повеќе...

Автопатот Требеништа Струга ќе чини 45 милиони евра

Покрај аквтопатите , кои веќе се градат во земјава, предвидено е да се градат уште три нови.

Повеќе...

Жител на Подгорци, си изградил ограда а немал одобрение

Повозрасен жител на струшкото село Подгорци, без одобрение изградил ограда ама заборавил дека треба да добие одобрение за градба. Му дошла инспекција и му поднела пријава.

Повеќе...

Ја тепал сопругата-семејно насилство во Франгово

Жител на струшкото село Франгово, ја тепал својата сопруга, ја удирал со раце и тупаници. Нејзиниот татко ја пренел во болница.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK