Чет11262020

Последна промена11:32:36 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Фатени наркодилери во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги и психотропни супстанци  и прекурсори полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Б.И. (24) од струшкото село Велешта и Т.Б.(20) од Турција на студиски престој во Струга.

Повеќе...

Два килограми хероин во автобусот од Истанбул за Струга

Вчера во раните утрински часови, во 04:30 часот на граничниот премин Богородица за влез во државата се пријавил автобус со турски регистарски ознаки кој сообраќа на редовна линија Истанбул – Струга.

Повеќе...

ФОТО: Нуркачите пренуркаа 20 км од Охридското езеро

Нуркачите пренуркаа 20 километри од Охридското езеро. Во рамките на првото пренуркување кое започна на крајот од февруари денес  во струшко нуркаа охридските и струшките нуркачи.

Повеќе...

Поддршка за претприемништвото во регионот

Утре – 26 март во хотелот Дрим во Струга ќе се одржи првата работилница од проектот насочен кон поддршка на приватниот сектор во Југозападниот плански регион.

Повеќе...

Проекции од филмскиот фестивал „Македокс“ и во Струга

Во Струга како и во уште 12 други градови во земјава ќе има филмски проекции од Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“.

Повеќе...

Струшка фирма се обидела да не плати царински давачки

На царинската испостава Струга е откриен обид за избегнување на плаќање на царински давачки со погрешно тарифирање на стока.

Повеќе...

Средношколците денес ќе маршираат и во Струга

Средношколци од Струга денес ќе одржат протестни маршови против задолжителното полагање на математика на матура и начинот на полагање на екстерното тестирање.

Повеќе...

Велештанец бесправно доградувал објекти на плажа

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Бесправно градење“ и “Узурпација на недвижности“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Е.Б. (30) од струшкото село Велешта.

Повеќе...

ФОТО: Еве каде е пронајдено безживотното тело

Пронајдено машко тело во село Драслајца струшко. Вчера околу 17 часот случаен минувач го забележал трупот  на местото викано Дупки во атарот на селото,  покрај реката Сатеска. Тој веднаш случајот го пријавил во полиција.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK