Саб06062020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Преподобна Теодора Александриска

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Преподобна Теодора Александриска.

Повеќе...

Иванов: На 30 септември нема да излезам да гласам

Што се однесува до мене, јас веќе гласав. Гласав пред 27 години, на 8 септември 1991 година, порачал Иванов од САД.

Повеќе...

Се подготвува нов закон - практикантите да добиваат плата

 

Се подготвува нов закон за практиканство.

Повеќе...

Почна есента

Есента ни дојде во 03.54 часот.

Повеќе...

Ново поскапување на горивата во Македонија?

Извесни се нови цени на горивата во Македонија.

Повеќе...

Свети Јоаким и Ана - празникот на родителите на Богородица

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светите Јоаким и Ана.

Повеќе...

Стапува на сила договорот за признавање на возачките во Германија

Веста која долго ја очекуваа многу македонски државјани кои живеат и работат во Германија.

Повеќе...

Рожденство на Мајката Божја - Мала Богородица

На 21 септември МПЦ слави Рождество на Пресвета Богородица. На овој голем празник, синоќа и денес  илјадници верници го посетуваат Калишкиот манастир посветен на Мајката Божја.

Повеќе...

Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на гласачкото право


Утре ќе се отвори бесплатна телефонска линија 0800 54321.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK