Нед02282021

Последна промена10:09:26 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Исчезнат велештанец пронајден мртов во Струга

42 годишен велештанец, пред два дена бил пријавен за исчезнат а вчера пронајден мртов во Струга.

Повеќе...

Двајца повредени во сообраќајка кај Велешта

На 16.03.2017 година во 16.20 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, во с.Велешта, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „БМВ“ со австриски регистарски ознаки, управувано од С.П.(42) од с.Добовјани и ТМВ-Влекач „Ман“ со охридски регистарски ознаки,  управувано од Л.Ј. (35) од с.Делогожда.

Повеќе...

Вредните раце на струшката жена во чест на на 8 март

По повод „Меѓународниот празник на жената“ во општина Струга се одржа манифестацијата „Вредните раце на струшката жена“.

Повеќе...

Украдени пет пиштоли и револвер од возило во струшко

Во  периодот од 18.00 часот на 14.03.2017 година до 15.00 часот на 15.03.2017 година во с.Биџево, струшко, од  багажник во  ПМВ „Опел Астра“ со струшки регистарски ознаки,  која била паркирана во гаражата сопственост на Е. М. (66), од страна на непознат сторител  одземени се пет пиштоли и еден револвер, кои биле ставени во торба.

Повеќе...

Пожар во Струга го „голтна“ куќниот кров

Во пожар, синоќа целосно изгорe поткровјето на куќа во центарот на Струга.

Повеќе...

Сообраќајка во близина на Струга

Вечерва  се случи сообраќајна незгода  на патот Охрид Струга.За среќа нема повредени лица.

Повеќе...

Ќе се реконструира струшкото школо „Ибраим Темо“

Пролетва започнува реконструкција на училиштето „Ибраим Темо“ во Струга.

Повеќе...

Октишанец ограбил железарија во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе  кривична пријава против  И.Ш. (41) од струшкото село Октиси.

Повеќе...

Со „финта“ украл кола и заработил кривична

38 годишен жител од струшкото село Радолишта, со употреба на кабли-клеми, стартовал „Ауди“ и до последната капка бензин се возел низ Струга и околината. „Досетливиот“, заработил кривична пријава.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK