Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Стружанец излетал во провалија кај Радолишта

На 03.05.2017 година околу 14.30 часот на локалниот пат с.Вишни-с.Радолишта, струшко, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Шкода“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.Т. (34) од Струга, поради неприлагодена брзина на движење спрема условите и состојбата на патот, изгубил контрола над возилото, преминал на левата страна и излетал надвор од коловозот, во провалија.

Повеќе...

Пак се пали струшката депонија, се уште нема решение

Нема решение за струшката депонија. Не постои можност сметот од Струга ровремено да се дпеонира на Буково. 

Повеќе...

Пронајдена бомба во село Вишни струшко

На 26.04.2017 година во 09.00 часот во ПС Струга било пријавено дека во с.Вишни, покрај црквата „Св.Атанасиј“, при изведување градежни работи, била пронајдена неексплодирана рачна бомба од Втората Светска војна.

Повеќе...

Во недела Ѓурѓовденска литија во Струга

Во недела на 7 мај во Струга, ќе се одржи осмата по ред Ѓурѓовденската струшка литија.

Повеќе...

Кумановец го оштетил „Еуротел“ за 10 000 евра

56 годишен кумановец го искористил своето претседателствување и го оштетил „Еуротел“ за 563.070 денари. Струшката полиција му го загорчила „пленот“ со кривична пријава. 

Повеќе...

Искршена канцеларијата на пратеничката Затуроска во Струга

После  немилите  настани во Собранието на Република Македонија, вчера  во Струга беше  нападната и демолирана вратата од канцеларија на пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ, Лилјана Затуроска.

Повеќе...

Стружанец искршил БМВ и украл „Пионир“-касетофон

Крадец од Струга, ги искршил вратите од луксузно возило „БМВ“ и украл еден авто радио касетофон „Пионир“.

Повеќе...

Италијани извршиле банкарска измама во Лабуништа

СВР  Охрид поднесе кривична пријава против Л.М. (46) и М.Б. (45), двајцата од Република Италија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,изработка и употреба на лажна платежна картичка”.

Повеќе...

На вонредна седница Струга бара решение за дивата депонија

Стружани денес на протест пред салата за седници на општина Струга. На вонредна седница ќе бараат  решение за  депонијата, која веќе  десет дена гори и го загадува градот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK