Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Отпадот негативно влијае врз туризмот

Отпадот и аерозгадувањето негативно влијаат врз туризмот.

Повеќе...

Свети Архангел Михаил - војводата на Господовата војска

Според календарот на МПЦ на 21 ноември се одбележува спомен на Светиот Архистратиг Михаил и останатите Сили небесни и бестелесни.

Повеќе...

Се празнува Свети Козма и Дамјан

Денес се одбележува споменот на Светите бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан. 

Повеќе...

Поезијата на Славе Ѓорѓо Димоски ќе се чита во Бугарија

Настанот е по покана од Американскиот универзитет во Благоевград, Бугарија.

Повеќе...

Од 22 ноември почнува вакцинацијата против грип

Министерството за здравство информира дека вакцинацијата против сезонски грип ќе почне на 22-ри ноември.

Повеќе...

Архиерејски литургии за големиот празник „Св. Архангел Михаил“

Православните христијани на 21 ноември го празнуваат Св. Архангел Михаил.

Повеќе...

Културното наследство адут за туристичко брендирање на државата

Културното наследство адут за туристичко брендирање на државата. Агенцијата за туризам и „Танец“ потпишаа Меморандум за сорабтока.

Повеќе...

Свети великомаченик Георгиј - Ѓурѓиц

Уште еден празник на светиот великомаченик Георгиј Победоносец.

Повеќе...

Светиот маченик Нестор, храбриот ученик

 

Според календарот на МПЦ денес се слави Светиот маченик Нестор.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK