Нед01172021

Последна промена04:24:40 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Бесправно доградувал угостителски објект во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.М. (37) од струшкото село Враништа.

Повеќе...

Жител на Албанија ограбил фризерница во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени три казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.С. (20) од Прењас – Република Албанија.

Повеќе...

Појачани полициски сили на Ќафасан

Поради можноста бранот бегалци да се пренасочи од Грција кон Албанија, албанските власти блиндираа пет гранични премини кон Македонија и Грција, јави електронското издание на весникот „Шекули“.

Повеќе...

Реновиран ресторанот во “Нико Нестор“

Заврши  е реконструкцијата на кабинетот за практична настава - ресторанот за потребите на угостителско-туристичка струка (профил келнер). 

Повеќе...

Жител на Радолишта бесправно градел

ПС Струга поднесе кривична пријава против Р.Б. (36) од с.Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

Со пиштол, ограбил продавница во Струга

Синоќа едно непознато лице , со пиштол во рацете ограбил продавница во Струга.Настанот се случил во 21,45 часот во Струга, на улицата.„Моша Пијаде“ во продавница „Балко-Пром“.

Повеќе...

Стружанец познат тренер на ракометарска екипа во Шведска

 

34 годишниот Јасмин Жута од струшко е тренер на позната ракометарска екипа во Гетеборг Шведска. Јасмин прво бил ракометар во Редбергслидс ИК , ракометарска екипа во Шведска популарна како екипата на големите мајстори.

Повеќе...

ФЗОМ на средба со струшките пензионери

СТРУГА,10 март 2016 година,Фондот за здравствено осигурување на Македонија реализира нов,трет циклус на теми кои се од посебен интерес на пензионерите.

Повеќе...

Кривична за бесправно градење во Струга

ПС Струга поднесе кривична пријава против Г.А. (55) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK