Саб01232021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Струшки силеџии нападнале полицаец

Тројца струшки силеџии нападнале и тешко повредиле полицаец. Тие во ноќниот клуб „Оаза“ во Струга го туркале а потоа надвор го пречекале и го нападнале полицаецот М.Ѓ. удирајќи го по целото тело.

Повеќе...

Утре богослужба во Соборниот храм „Св.Ѓорѓи“ во Струга

Утре, во соборниот храм „Св. Ѓорѓи“ во Струга ќе се отслужи Богослужба во спомен на чудото што го направи Светиот маченик Теодор Тирон.

Повеќе...

Бесправно доградувал угостителски објект во Охрид

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „бесправно градење“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.М. (37) од струшкото село Враништа.

Повеќе...

Општината го суспендира вработениот “митаџија“

Општина Струга го суспендира вработениот, кој полицијата го товари дека примал мито.

Повеќе...

Жител на Албанија ограбил фризерница во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени три казнени дела „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.С. (20) од Прењас – Република Албанија.

Повеќе...

Двајца разбојници од Струга нападнале велешанец

Завчера, околу 18.00 часот во Струга две непознати лица извршиле разбојништво над Д.П. (27) од с.Богомила, велешко.

Повеќе...

Реновиран ресторанот во “Нико Нестор“

Заврши  е реконструкцијата на кабинетот за практична настава - ресторанот за потребите на угостителско-туристичка струка (профил келнер). 

Повеќе...

Две кривични за бесправно градење во Струга

Полицијата поднесе две кривични пријави за бесправно градење во Струга. Едната се однесува на изградба на колективна зграда, а другата за станица за технички преглед.

Повеќе...

Со пиштол, ограбил продавница во Струга

Синоќа едно непознато лице , со пиштол во рацете ограбил продавница во Струга.Настанот се случил во 21,45 часот во Струга, на улицата.„Моша Пијаде“ во продавница „Балко-Пром“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK