Сре10212020

Последна промена05:48:47 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

И стружани весели на плоштад, регистриран само еден инцидент

Новогодишната ноќ во Струга мина мирно без поголеми инциденти. Регистрирано е само едно нарушување на јавниот ред и мир случено  во 4 часот утрото пред казино во центарот на грдаот.

Повеќе...

Наместо во дивечот сачмата се одбила и ќе му извадела око

На 28.12.2013 година околу 07,40 часот во атарот на с.Октиси, струшко Ј.А.(42) од с.Октиси,се повредил со ловната пушка додека со својот пријател биле на лов на дивеч.

Повеќе...

Дваесет украдени икони идентификувани во Тирана

Вкупно дваесет икони кои беа украдени од црквите во овој регион македонските вешти лица ги препознаа во Тирана Албанија. Иконите беа дел од богатиот плен кој во октомври го заплени албанската полиција.

Повеќе...

Се проширува влезот на Здравствен дом Струга

Од денеска започна реазлиција на проектот  на Здравствен Дом - Струга Проширување на улицата до влезот на Брза помош.

Повеќе...

ПЕИ утре ќе избира претседател

Партијата за Европска иднина  утре 28 декември на Четвртиот конгрес   ќе избира претседател.

Повеќе...

Струга подготвена за новогодишните празници

Градот на мостовите оваа година блеска во новогодишен сјај. Стружани за прв пат после долги години Новата година ќе ја чекаат на плоштад.

Повеќе...

Криел петарди во магацини и тезги

Криминалистичката полиција при полициската станица од Струга, вчера пронајде и одзеде вкупно 4212 пиротехнички средства петарди наменети за понатамошна продажба.

Повеќе...

Села на средба со новинарите

Градоначалникот на Струга Зијадин Села синоќа оствари предновогодишна средба со новинарите.

Повеќе...

Запленети мрежи со белвица

Во близина на караулата во село Радожда  инспекторите затекнаа 28 парчиња мрежи – мрејци со вкупна должина од 1400 метри. Во мрежите имало  43 парчиња на охридска белвица.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK