Саб01232021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

ФЗОМ на средба со струшките пензионери

СТРУГА,10 март 2016 година,Фондот за здравствено осигурување на Македонија реализира нов,трет циклус на теми кои се од посебен интерес на пензионерите.

Повеќе...

Појачани полициски сили на Ќафасан

Поради можноста бранот бегалци да се пренасочи од Грција кон Албанија, албанските власти блиндираа пет гранични премини кон Македонија и Грција, јави електронското издание на весникот „Шекули“.

Повеќе...

Директор потрошил 100 000 евра по кафани

Полициската Станица Струга поднесе кривична пријава против В.К. (36) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“.

Повеќе...

Жител на Радолишта бесправно градел

ПС Струга поднесе кривична пријава против Р.Б. (36) од с.Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

Еден загинат во сообраќајка кај Велешта

Вчера, околу 15,20 часот на регионалниот пат Струга-Дебар кај с.Велешта случена е сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Сеад Кордоба“ со охридски регистерски ознаки управувано од Џ.М. (22) од с.Подгорци-струшко и моторцикл„Сузуки“управуван од Един Р. (20)-с.Октиси-струшко.

Повеќе...

Стружанец познат тренер на ракометарска екипа во Шведска

 

34 годишниот Јасмин Жута од струшко е тренер на позната ракометарска екипа во Гетеборг Шведска. Јасмин прво бил ракометар во Редбергслидс ИК , ракометарска екипа во Шведска популарна како екипата на големите мајстори.

Повеќе...

Каприкорн 2010: Охрид и Струга да изградат заеднички стационар

“Каприкорн2010“ Апелира до градоначалниците на Струга и Охрид да постигнат договор за најавениот стационар за кучиња скитници кој ке се градел во Охрид да биде изграден со капацитет да може да го покрива и градот Струга. 

Повеќе...

Кривична за бесправно градење во Струга

ПС Струга поднесе кривична пријава против Г.А. (55) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Стружанецот се отрул со солна киселина

Вчера во 06.44 часот во ПС-Струга од интерното одделение на Медицинскиот центар Струга било пријавено дека на одделението било донесено затруено лице кое не е контактибилно.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK