Пон03082021

Последна промена06:23:28 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Разбојници со шипки и ножеви претепале струшко семејство

Вчера  околу 22.00 во Струга, на ул. „Црн Дрим“ лицето М.А., нејзиниот сопруг Е.А. и нејзината свекрва З.А.. во својот дом, физички биле нападнати од Ф.Н. и околу десетина други непознати лица.

Повеќе...

Кривична за позната струшка градежна фирма, бесправно граделе

НК КР Струга поднесе кривична пријава против М.Ќ. (57) од Струга и против ГТД „ТРИМ“ Охрид ДОО поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Повеќе...

Дел од селаните не ја даваат живината

Дел од селаните не соработуваат, не ја даваат живината.

Повеќе...

Мороишта под контрола, нема нови жаришта на птичји грип

Уништени вкупно 1950 кокошки, гулаби и останата живина во струшко Мороиште по откривањето на птичји грип .

Повеќе...

Започна дезинфекција во Мороишта

Во Мороишта Струга денес инспекторите започнаа со дезинфекција.

Повеќе...

Наркоман се заканувал на полицаец

НК КР  Струга  поднесе  кривична пријава против  Б.П. (27) од Дорманген, Германија со постојано место на живеење во с.Добовјани,  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Повеќе...

ФОТО Започна убивањето на живината во Мороишта

Започна уништувањето на живината во село Мороишта струшко.

Повеќе...

Лабуништани ограбиле брачен пар во Битола

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Ш. (19), С.М. (30) и А.Ш.(24), сите од Лабуништа, Струга, поради основано сомнение дека извршиле кривично дело разбојништво.

Повеќе...

Шверцувал гасен пиштол во автобусот Истанбул- Струга

1 гасен пиштол, 4 гасни цилиндри (полнења) и 120 метални дијаболи, откриени при контрола на турски автобус, што сообраќал на релација Истанбул – Скопје – Струга.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK