Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Еден загинат во сообраќајка кај Велешта

Вчера, околу 15,20 часот на регионалниот пат Струга-Дебар кај с.Велешта случена е сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Сеад Кордоба“ со охридски регистерски ознаки управувано од Џ.М. (22) од с.Подгорци-струшко и моторцикл„Сузуки“управуван од Един Р. (20)-с.Октиси-струшко.

Повеќе...

Каприкорн 2010: Охрид и Струга да изградат заеднички стационар

“Каприкорн2010“ Апелира до градоначалниците на Струга и Охрид да постигнат договор за најавениот стационар за кучиња скитници кој ке се градел во Охрид да биде изграден со капацитет да може да го покрива и градот Струга. 

Повеќе...

Кражба во казино во Струга

На 22.02.2016 година околу 04.10 часот во Струга на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ во казино „Тhe Slots“ непознат сторител извршил тешка кражба при што од касата одзел 194,367 денари.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Стружанецот се отрул со солна киселина

Вчера во 06.44 часот во ПС-Струга од интерното одделение на Медицинскиот центар Струга било пријавено дека на одделението било донесено затруено лице кое не е контактибилно.

Повеќе...

ФОТО: Еве како изгледала старата струшка чаршија

Вака изгледала старата струшка чаршија во минатото. Не се забележани точните години на овие фотографии, но тие спомен од минатиот век.

Повеќе...

Еколозите и инспекторите на дебата во Струга

Здружение на еколози "Натура" - Струга во рамките на спроведувањето на активностите на проектот „Мониторинг на процесот на донесување одлуки за Б интегрирана дозвола", финансиран од Civica Mobilitas, организира јавна дебата, која ќе се одржи денес во Струга.

Повеќе...

Шверцувале бижутерија на Ќафасан

29,7 кг бижутерија (прстени, обетки, алки и др.) и 332 шишенца лак за нокти, откриени при контрола на македонски автомобил, управуван од македонски државјанин, пријавен за излез од државата на граничниот премин Ќафасан.

Повеќе...

Албанец украл кола од Теферич и ограбил авто сервис

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „тешка кражба“ и „одземање на моторно возило“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.П. (24) од Либражд – Република Албанија.

Повеќе...

Во две сообраќајки кај Велешта, повредени мoторџија и пешак

Во две одвоени сообраќајни незгоди кај Велешта случени вчера попладне, повредени се возач на велосипед со мотор и еден пешак.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK