Саб09192020

Последна промена12:47:15 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

24 оздравени, 20 новозаболени од корона

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти.

Повеќе...

Нови правила за работа на рестораните

Во пресрет на најавеното укинување на дел од мерките и ограничувањата донесени поради епидемијата на вирусот КОВИД 19 и разгледување на можноста од страна на Комисијата за заразни болести за повторно отворање и работа на угостителските објекти, Агенцијата за храна и ветеринарство подготви сет на препораки [ВРСКА] за организирање на работата на угостителите во услови на пандемија со корона вирусот.

Повеќе...

44 оздравени пациенти, 13 нови случаи на корона

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 44 оздравени пациенти.

Повеќе...

Лукаревска: Одобрени 21.542 барања од компании за поддршка за исплата на плати

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, на денешната прес-конференција ги соопшти резултатите од одзивот на владините мерки од економските пакети за поддршка на стопанството од последиците од корона кризата.

Повеќе...

Светиот великомаченик Георгиј - Ѓурѓовден

Свети великомаченик Георгиј Победоносец (Ѓурѓовден) Се смета за празник на обновувањето на природата и на животот воопшто.

Повеќе...

Дваесет оздравени, 14 новозаразени

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 20 оздравени пациенти и новозаразени. 

Повеќе...

Затворени кафетерии, изречени опомени за неносење маски

Затворени кафетерии, изречени опомени за неносење маски..

Повеќе...

Свети апостол Марко

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Светиот апостол и евангелист Марко.

Повеќе...

Ден на мекедонската азбука

На денешен ден, 5 мај 1945 година, со Решение на Народната влада на Федерална Македонија била усвоена азбуката на македонскиот јазик, а по два месеца, Министерството за просвета го озакони првиот правопис на македонскиот јазик.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK