Саб10242020

Последна промена06:29:58 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Ножеви и шишиња во тепачка во Струга

Рано утрово околу 04,00 часот, во Струга во близина на клубот „Оаза“ лоциран на ул.„Пабло Неруда„ се случила тепачка помеѓу две групи млади момчиња во која биле употребени шишиња и ножеви.

Повеќе...

Пештерската црква во Елен камен оставена на забот на времето

Во карпите помеѓу хотелот "Изгрев" и месноста Елен Камен се наоѓа црквата Св. Атанасие, посветена на александрискиот епископ Атанасиј. Пештерската црква изградена во карпите плени со духовен мир и спокој. 

Повеќе...

Јавањето коњ на Јабланица незаборавно доживување

Јавање коњ на Јабланица, во Вевчани денес е една од најатрактивните активности со кои може да се aнимираат љубителите на авантурата.

Повеќе...

Пронајден мртов служителот во училиштето во Лабуништа

Мртов човек на возраст од околу 53 години е пронајден во кругот на основното училиште „Мурат Лабуништа“ во струшкото село Лабуништа.

Повеќе...

Поради нелегалната сеча блокиран патот за Лабуништа

Патот кај струшкото село Лабуништа вечерва бил блокиран, јавува порталот Република.

Повеќе...

Ограбена црквата „Св.Атанасиј„ во струшко Вишни

Четиристотини денари се одземени во тешка кражба извршена во црквата „Св.Атанасиј„ во струшкото село Вишни.

Повеќе...

Заев од Струга: Идниот претседател треба да биде личност прифатлива за сите етникуми во земјава

Лидерот на СДСМ со прошетка низ струшката чаршија денес  го испитуваше пулсот на мултиетничка  Струга, за вистински  избор на кандидат за претседател на државата.

Повеќе...

Ограбена црквата „Свети Димитрија“во Октиси

Непознат сторител извршил кражба во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси и одзел еден  бронзен свешталник.

Повеќе...

Ќе се реконструира детската градинка во Вевчани

Ќе се реконструираат вратите и прозорите во детската градинка „Планински цвет“ во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK