Саб10242020

Последна промена06:29:58 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Учениците ќе се запознаат со работата на општина Струга

Младите граѓани на Струга ќе научат како работи локална самоуправа. Групи на ученици ќе ја посетат општина Струга и ќе се сретнат  со вработените со што директно да се запознаат со нивната работа.

Повеќе...

Поради дефект во Струга “Партизанска” два дена без вода

Синоќа на ул “Партизнска”во Струга пукнала водоводна цефка и ги поплавила подрумите во околните куќи.

Повеќе...

Струга врие од кучиња скитници

Струга  е преплавена со кучиња скитници. Граѓаните се жалат, велат не се чуствуваат безбедни, бидејќи се случува агресивните кучиња да ги напаѓаат.

Повеќе...

Вевчани ќе добие бесплатен интернет и информативни табли

Општина Вевчани наскоро ќе добие „тач-скрин“ иформативни табли преку кои ќе се информираат туристите за понудите од кафеани, ресторани, до културни збиднувања и план на Вевчани со локации на културно-историските знаменитости кое ги нуди општината.

Повеќе...

Сообраќајна незгода во Струга - тешко повредено 76-годишно лице

Едно лице се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што денес во 07 часот и 20 минути се случи на улицата „Туристичка“ во Струга.

Повеќе...

Македонските и албанските академици дискутираат за заштита на езерата

„Системот на Преспанските езера - Охридското Езеро: Актуелната состојба - проблеми и перспектива“ е конференцијата која започна синоќа во организација на Македонската и Албанската академија на науки и уметности.

Повеќе...

Притвор за напаѓачот на полицајците кај Шум

Полициската станица од Струга ги идентификува лицата кои неодамна нападнаа и спречија полициски службеници при вршење на службените дејствија при што беше повреден еден припадник на граничната полиција од Охрид.

Повеќе...

Ексклузивно: По два месеци починатата бугарка во Струга не е погребана!

Бугарката која пред два и пол месеци беше пронајдена мртва  во Струга, се уште не е погребана, ексклузивно дознава “Охриднет”. Нејзиното тело се наоѓа во Битолската капела на чување.

Повеќе...

Вевчани доби коњички клуб

Во општина Вевчани денес една од најатрактивните активности со кои мое да се нимираат љубителите на природата е јавањето на коњ. Отворен е првиот коњички клуб “Свети Спас”.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK