Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Свети Архангел Михаил - заповедникот на Господовата војска

На 21 ноември МПЦ го празнува Свети Архангел Михаил- заповедникот на господовата војска.

Повеќе...

Македонските убавини презентирани пред романските туроператори

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) на Република Македонија ја претставува туристичката понуда на земјава на есенското издание на саемот за туризам во Букурешт, Романија (Romexpo, 17-20 Ноември, 2016).

Повеќе...

Вторник неработен ден за албанците

Вторник, 22 ноември е неработен ден за албанците во Република Македонија.

Повеќе...

Скроено гласачкото ливче, ВМРО -1, СДСМ - 4

Партиите ги позиционираа редните броеви на гласачкото ливче.

Повеќе...

Денеска е Свети Ѓорѓија – никако не правете ги овие работи, за да не ви биде тешка годината

Денес Црквата го слави пренесувањето на моштите на свети Ѓорѓи во Лида Палестинска, родното место на неговата мајка.

Повеќе...

Свети Павле Исповедник – за многу години!

На 19 ноември МПЦ го одбележува споменот на Свети Павле Исповедник, патријарх Цариградски

Повеќе...

Во декември повисоки пензии за 670 ден

За петнаесетина дена следуваат повисоките пензии.

Повеќе...

Ден на детето - „Улицата не смее и не е дом за ниедно дете“

Меѓународниот ден на детето годинава се одбележува под мотото  „Улицата не смее и не е дом за ниедно дете“. 

Повеќе...

Изборната кампања ќе започне во понеделник, 21 ноември

Изборната кампања за предвремените избори за пратеници во Собранието на Република Македонија закажани за 11 декември оваа година ќе започне во понеделник, 21 ноември, соопшти Државната изборна комисија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK