Пет07032020

Последна промена12:40:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Следува продолжен викенд и два празници

 

Министерството за труд и социјална политика  соопшти дека 29 април, односно петокот пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Повеќе...

Ден на планетата Земја

22 Април - Ден на планетата Земја.

Повеќе...

Намалување на температурите

Во Македонија од утре намалување на температурите.

Повеќе...

Од идната година ќе се издава и туристички пасош

Конкурентноста во туризмот ќе се подобрува со туристички пасош што ќе гарантира за квалитетот на квалификациите на туристичките работници, безбедноста и стандардите на услугите.

Повеќе...

За Велигден четири неработни денови

За Велигден оваа година ќе бидат поврзани 4 неработни денови за православните верници.

Повеќе...

„Туризмот се луѓето – Да работиме заедно“- регионален проект

Бизнис конфедерацијата на Македонија ќе го промовира проектот „Туризмот се луѓето – Да работиме заедно за подобар социјален дијалог во туризмот“.

Повеќе...

Во следните денови високи летни температури

Високите температури што во следните три дена ќе се искачат над 30 Целзиусови степени го вклучија метео алармот.

Повеќе...

Објавени термините за полагање матура

Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар ги објавија датумите за полагање на екстерните испити од државната матура во учебната 2015/2016 година во јунскиот испитен рок.

Повеќе...

Усвоен е роковникот за изборните активности

Државната изборна комисија одлучи, Избирачкиот список јавно ќе биде објавен на 25 април а граѓаните во рок од 15 дена ќе можат да видат дали се на списокот. Избирачкиот список ќе биде заклучен на 19 мај.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK