Сре07082020

Последна промена03:32:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Со зелена идеја до 10 000 долари

Можност за финансиска подршка од 10.000 долари за Вашата зелена бизнис идеа - бидете иновативни и аплицирајте за да ги реализирате зелените идеи.

Повеќе...

Саша Ковачевиќ со концертна турнеја низ Македонија

Миленикот на женската популација, Саша Ковачевиќ по спектакуларниот концерт кој го одржа на 19-ти март во „Вип Арената“ во Скопје пред 12.000 публика најавува ексклузивна концертна турнеја на која македонските фанови премиерно ќе можат да ја слушнат новата песна која го носи насловот „Замало твој“ со потенцијал да стане вистински летен хит, како и сите досегашни песни на популарниот српски пејач.

Повеќе...

Во Македонија 26% се невработени

Во земјава лани имало 1.676.659 лица на возраст над 15 години. Од нив 57 отсто биле активни и учествувале на пазарот на трудот, додека 43 отсто се неактивно население, покажуваат податоците на државниот завод за статистика презентирани во Анкетата на работната сила.

Повеќе...

Светиот цар Константин и мајка му Елена

 

Трети јуни е ден посветен на Светиот цар Константин и царицата Елена ....Првиот римски император што го признал христијанството Царот Константин Велики и неговата мајка царицата Елена за нивните заслуги во признавањето и ширењето на христијанството Светата црква ги прогласила за светители и рамно апостоли.

Повеќе...

Груевски не се враќа на премиерската функција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Телеграф.мк вели дека засега нема да се врати на премиерската функција.

Повеќе...

6649 слободни работни места

Во Македонија најмногу фалат работници за индустријата и продавачи.

Повеќе...

Во Охрид се одбележува 71 година адвокатура

Во организација на Адвокатската комора на Република Македонија денес во Охрид   се одбележува  71 година од основањето на Комората и адвокатура во Република Македонија.

Повеќе...

Минирање на патот кај Пресека, сообраќајот во прекин

Денеска, на патниот правец А2 , Охрид-Кичево кај планинскиот превој Пресека ќе има прекин на сообраќајот.

Повеќе...

Иванов ја повлече аболицијата за 22 лица

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во своето обраќање денес истакна дека го повлекува помилувањето за сите политички експонирани лица, вкупно 22.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK