Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

На конвенција Вмро Дпмне ги претстави кандидатите за пратеници

- Се сеќавате како викаа нашите кошаркари и ракометари? За кого? За Македонија која оди напред!

Повеќе...

Објавени листите, Груевски и Заев ќе се ,,борат" во 4 ИЕ

Политичките партии и коалиции ги објавија носителите и листите за шесте изборни единици. 

Повеќе...

Света маченичка Параскева - Света Петка

На 10 ноември православната македонска црква го одбележува споменот на Светата маченичка Параскева. 

Повеќе...

Преподобната маченичка Анастасија Римјанка

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на преподобната маченичка Анастасија Римјанка.

Повеќе...

Извршителите нема да блокираат сметки за неплатени комунални долгови

На 1 јануари стартува вонсудската наплата за комунални долгови, која ке им овозможи на должниците да ги избегнат ненајавените блокирања на сметки и плаќање на огромни камати преку извршител.

Повеќе...

Последен ден за доставување на изборните листи

Вечерва на полноќ истекува рокот за доставување на кандидатските листи. Поголем дел од партиите и коалициите веќе ги обелоденија имињата, додека останатите сè уште се очекува да го направат тоа.

Повеќе...

Дождливо време, во Охрид наврнаа 23 литри дожд на м2

Утрово врнежливо и тмурно, од УХМР информираат дека ваквото време ќе се задржи во текот на целиот ден.

Повеќе...

ЕУ повторно со условена препорака за Македонија

Македонија, по 8-ма пат, доби препорака за старт на преговори за членство во ЕУ. Но, и овогодишната, како и претходната е условена.

Повеќе...

Туроператори од Иран заинтересирани за Македонија

Туроператори од Иран заинтересирани за Македонија.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK