Чет05282020

Последна промена10:44:02 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

5000 набљудувачи од “Излези да гласаш’ на престојните избори

Претседателските и парламентарните избори ќе бидат под лупа на уште 5000 набљудувачи.  Коалицијата на граѓански организации "Излези гласај " најавува дека  ќе ги следат сите активности на кандидатите и на партиите и на 13 и на 27ми април .

Повеќе...

СДСМ со реден број еден, ВМРО ДПМНЕ 5 на избирачкото ливче

Државната изборна комисија (ДИК) денеска со жребување го одреди редоследот на гласачкото ливче за предвремените парламентарни избори закажани за 27 април.

Повеќе...

1 ви Април - лажете само денес

Во најразлични земји од целиот свет, Денот на шегата се слави секоја година на 1 април. Понекогаш го нарекуваат и денот на сите шегаџии.

Повеќе...

Намален бројот на ученици во основните и средните училишта

За 1.9 отсто е намален бројот на учениците во редовните основни училишта, а за 2.8 отсто е намален и бројот на учениците од средните училишта во државава на крајот на учебната 2012/13 година во однос на претходната година, информира Државниот завод за статистика .

Повеќе...

Од утре летно сметање на времето

Утре ќе почне летното сметање на времето. Тоа значи дека денот ќе биде подолг бидејќи стрелките на часовникот ќе треба да ги поместите за еден час нанапред.

Повеќе...

За Велигден поевтини јајца и јагнешко месо

На неколку недели пред Велигденските празници, и годинава јајцата ќе се продаваат по невообичаено ниска цена. Ако лани цената ја урнаа косовските јајца кои се продаваа по пониска цена, сега живинарите велат дека проблемот е во зголеменото производство на домашен пазар, пишува Фактор.

Повеќе...

Силен дожд , грмотевици a на планините снег

Поголемиот дел од државата попладнево е зафатена со силен дожд и ветер, интензивни силни електрични празнења и појава на град.

Повеќе...

Голем дел од граѓаните се вработиле со обуките од Агенцијата за вработување

Обуките на Агенцијата за вработување даваат резултати. Над   60 % од лицата кои ги посетувале веќе нашле работа.

Повеќе...

Од недела летно сметање на времето

Во недела на 30 март, ќе почне летното сметање на времето. Тоа значи дека денот ќе биде подолг бидејќи стрелките на часовникот ќе треба да ги поместите за еден час нанапред.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK