Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

99, 2 % од учениците и студентите во земјава користат интеренет

Според податоците на Државниот завод за статистика, во првото тримесечје од 2013 година, 65.1% од домаќинствата имале пристап на интернет од дома, што е за 6.8 процентни поени повеќе во споредба со истиот период од 2012 година.

Повеќе...

Од следниот месец хемиска кастрација на педофилите

Од 1 декември годинава сите педофили што одлежале затворска казна ќе бидат хемиски кастрирани. Ова се предвидува со примената на новиот Kривичен законик, најави министерот за правда Блерим Беџети.

Повеќе...

Груевски со најголема доверба кај граѓаните

Доколку наскоро би имало парламентарни избори 23,7 проценти од граѓаните би гласале за ВМРО ДПМНЕ, а 15.5 за СДСМ. Тоа го покажува анкетата на Институтот за политички истражувања од Скопје.

Повеќе...

Објавен огласот за вработување на лица со инвалидност

Објјавен е огласот за вработување 300 лица со инвалидност, кој повторно ќе се спроведува преку „Македонски шуми“.

Повеќе...

Од утре зимско сметање на времето

Од утре започнува зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот во 3:00 часот ќе се поместат за еден час наназад, така што времето ќе се смета како 2:00 часот.

Повеќе...

Во Македонија 20 луѓе дневно заболуваат од рак

Секоја година во Македонија од рак боледуваат во просек по 7.330 лица, или секој ден имаме по 20 нови лица заболени од рак.

Повеќе...

Денеска е Света маченица Злата Мегленска

Света Злата Мегленска е пример за саможртва за својата вера.

Повеќе...

Секој трет лекар во земјава пуши

Лекарите забрануваат цигари, но и тие пушат.

Повеќе...

Нема фејсбук за поповите, владиците и монасите

Замерките на дел од свештенството и од монаштвото се дека конечната одлука не е поткрепена со конкретна причина за забрана за користење на социјалната мрежа.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK