Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

И полицијата ќе казнува за пушење цигари

Полицајци и инспектори на УЈП ќе казнуваат доколку начекаат пушач на цигари во јавни објекти.

Повеќе...

Бесплатно ќе биде полагањето на лиценци за вработените во детските градинки

Вработените во детските градинки бесплатно ќе полагаат за потребните лиценци за чување деца.

Повеќе...

Кичевчанец заработи кривична пријава за неколку кражби

Поради постоење на основи на сомнение за сторени вкупно шест казнени дела „Тешка кражба“, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против А.Е.(18) и Г.К.(25) од Кичево. Нив истражен судија им одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

Повеќе...

Разбојници со пиштоли и маски нападнале брачан пар во Кичево

Кривично дело разбојништво  извршено е извршено синоќа околу 21 часот во во Кичево. 

Повеќе...

Денеска е Свети апостол Тома

Според календарот на Македонската православна црква денешниот ден е посветен на Светиот апостол Тома.

Повеќе...

Ден на македонската револуционерна борба

Македонија го чествува Денот на револуционерната борба.

Повеќе...

Шест години непребол за Тоше

Денес изминуваат шест години од трагичната сообраќајна несреќа кај Нова Градишка во која загина Тоше Проески.

Повеќе...

Македонија работи на стратегија за сајбер одбрана

Сајбер заканите можат да предизвикаат контрадикторни ситуации кои му пркосат на меѓународното право и на човековите права, истакна министерот за одбрана на Република Македонија Талат Џафери денеска во Охрид, во рамките на Регионалната школа за сајбер одбрана.

Повеќе...

Лиценци за сите кои чуваат деца

Сите оние што се занимаваат со чување деца, од претшколска возраст,односно што земаат пари за тоа, ќе треба да полагаат за лиценци.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK