Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Полицијата ќе се бори против насилните навивачи

Македонската полиција ќе ги користи англиските,италијанските и хрватските искуства во решавањето на насилството и тепачките на спортските стадиони во земјава.

Повеќе...

Продолжува едукацијата на македонските лекари

Пензионирани професори,  врвни доктори од светски реномирани центри ќе работат и ќе ги едуцираат македонските  лекари. Овој проект е во сам зародиш, досега имавме пет вакви експерти, кои престојуваа во нашата земја, истакна министерот за здравство Никола Тодоров.

Повеќе...

Иванов: Албанците од Македонија да се борат за правата на Македонците во Албанија

Македонците во Абанија ги немаат основните човекови права, се пожалија претставнициte на македонските здруженија од Албанија на денешната средба со претседателот Ѓорѓе Иванов што се одржа  во Поградец Албанија.

Повеќе...

Македонците бараат конзулат во Корча

Претставнците на Македониците во Албанија, на завчерашната средба во Поградец, меѓу другото од претседателот Ѓорге Иванов побарале отворање конзулат на Република Македонија во градот Корча.

Повеќе...

СМС порака ќе чини 1,25 денари

Цената на СМС пораките од  5денари ќе се намали  на 1,25 денари.

Повеќе...

Честитка од премиерот Никола Груевски по повод 11 Октомври

Почитувани граѓани на Република Македонија,

Почитувани жители на македонската дијаспора,

Повеќе...

МОН: Топли училници за учениците оваа грејна сезона

На стартот на грејната сезона министерот за образование Спиро Ристовски не очекува проблеми со греењето во училиштата ширум земјава.

Повеќе...

Честит и вечен 11 Октомври

Денес Република Македонија го слави денот на македонското вооружено востание и денот на борецот.

Повеќе...

МВР ќе вработува 400 полицајци

Министерството за внатрешни работи, денес  ќе распише Јавен оглас за прием на нови 400 извршители на работно место „Полицаец“ за работа во Министерството.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK