Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Во Вевчани солиден интересот за вакцинација на постарите лица

Во Здравствениот дом „Д-р Светозар Чочороски“ во Вевчани во првите три вакцинални денови  вакцинирани се вкупно  50 граѓани над 77 години.  

Повеќе...

Градинката во Вевчани доби нови детски реквизити

Нови современи детски реквизити во градинакта во Вевчани. 

Повеќе...

Јанкоски го честита Денот на жената

Градоначалникот на Вевчани упасти честитка за 8 ми Март. 

Повеќе...

Германската ПОНТ ќе ја помага заштитата на Вевчанските извори

Германската фондација ПОНТ  ќе  ги заштитува   Вевчанските извори.

Повеќе...

Известување од ЕВН за Вевчани

Утре дел од Вевани без електрично напојување.

Повеќе...

Во Вевчани се гради ново детско игралиште

Во Вевчани започна изградбата на детско игралиште.

Повеќе...

Вевчани вложува во енергетско ефикасни објекти

Вевчани вложува во енергетско ефикасни објекти.

Повеќе...

За една недела 20 новозаболени од корона во Вевчани

Од ниеден активен случај со корона вирус, изминатава недела бројот на заболени во општина Вевчани порасна на 20 лица.

Повеќе...

Ограбена црквата Свети Варвара во Вевчани

Ограбена црквата Св Варвара во Вевчани.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK