Саб04102021

Последна промена06:45:50 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Вевчани туристички центар, нов веб портал „Visit Vevcani“

Изработен  веб портал за туристичка промоција на  „Visit Vevcani“.

Повеќе...

Со европски проекти дополнителна заштита на Вевчанските извори

Со европски пари дополнителна заштита на Вевчанските извори. 

Повеќе...

Вевчанци револтирани, вината за инцидентот ја лоцираат во ЕБР

Вевчанци разочарани и засрамени од вчерашниот инцидент.

Повеќе...

Се расчистува снегот во Вевчани

 Екипите на  ЈП."ЕРЕМЈА"- Вевчани се на терен и спроведуваат активности за чистење на  снегот. 

Повеќе...

СВР Охрид: Полицијата интервенираше во Вевчани заради непочитување на препораките

Полициски службеници денеска интервенираа во Вевчани поради непочитувањето на мерките и прописите за спречување на ширење на коронавирусот односно забраната за групирање на повеќе од четири лица со што се загрозува здравјето на граѓаните  во услови на глобална пандемија.

Повеќе...

Во Вевчани само три лица хоспитализирани со корона вирус

Стивна пандемијата во струшко.

Повеќе...

Се судрија Василичарите и полицијата

Се започна мирно, весели Василичари, зурли и тапани, но кога се случи дефилето на  маските дојде до  инцидент .

Повеќе...

Јанкоски во увид на градежните работи на детската градинка

Градоначалникот Сашо Јанкоски изврши  увид на градежните работи при реконструкција на детската градинка во Вевчани. 

Повеќе...

Општина Вевчани апелира да нема организирање на карневалот

Општина Вевчани апелира да нема групирање и организирање на карневал.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK