Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Градоначалникот на Дебарца го честита 23 ти Октомври

Градоначалникот на општина Дебарца, Игор Трајкоски, по повод 23 октомври – Денот на македонската револуционерна борба упати честитка до сите граѓани.

Повеќе...

Ова се најдобрите млади библиотекари во Охрид

НУ Библиотека „Григор Прличев“ - Охрид ги известува сите ученици од Основните училишта од Охрид и околината дека ги избра учениците кои покажаа најдобри резултати на натпреварот „Млади библиотекари“ кој минатата недела се одржа во Библиотеката.

Повеќе...

Нови термини за прием во секторот за комунален развој

Почитувани граѓани, Ве известуваме дека Секторот за комунални дејности, сообраќај и патишта од денес започна со прием на граѓани.

Повеќе...

Во Охрид конференција „Тероризам: Превенција од радикализација на младата популација“

Во организација на македонското МВР, денес во Охрид отпочнува меѓународната конференција „Тероризам: Превенција од радикализација на младата популација“.

Повеќе...

Охридските новинари ќе формираат локално “МАН“

Покрената иницијатива за формирање на огранок на ''Македонската асоцијација на новинари'' - МАН во Охрид.

Повеќе...

Се уредува влезот на Охрид на “Железничка“

Ј.П.„Охридски Комуналец„ ги започна активностите за уредување на просторот кој се наоѓа во непосредна близина на сообраќајната клучка на влезот во Охрид- левата страна од ул „Железничка„ во насока на магистралниот правец Охрид-Скопје.

Повеќе...

Бакрачески го честита Курбан Бајрам

По повод верскиот празник  Курбан Бајрам, градоначалникот Никола Бакрачески, упати честитка  до верниците од исламска вероисповед, во која им посакува многу здравје, среќа и бериќет во нивните семејства.

Повеќе...

Охридската градинка дел од проектот за почит на различностите

Претставници од општина Охрид и од ЈОУДГ „Јасна Ристеска“, зедоа учество на работилница на тема „Воведување на почит кон различности и мултикултурализам во раниот детски развој“ што вчера се одржа во Скопје.

Повеќе...

Пренесувал експлозивна направа преку граница

Поради неовластено пренесување на експлозивна направа преку државната граница, граничната полиција регионален центар Запад, против албанскиот државјанин Д.К.(22) поднесе барање за поведување прекршочна постапка.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK