Нед09222019

Последна промена11:24:27 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

На повидок е голема спортска неправда кон тренер на охридски атлетски ас

Дали охридскиот атлетски рекордер сам ќе патува на Светското првенство во атлетика?

Повеќе...

„Др Баткоски“ ги едуцираше и наградуваше најмладите на охридскиот плоштад

Голеата хуманитарна спортско-рекреативна акција „За посреќно детство“ по осми пат все одржа во Охрид.

Повеќе...

Градоначалникот Георгиески по нови инвестиции на саем во Франкфурт

Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески беше во посета на најголемиот глобален саем за автомобили „IAA“ во Франкфурт Германија, каде што свои изложбени штандови имаа компании од автомобилската индустрија, кои се заинтересирани за нови инвестиции во Охридскиот регион.

Повеќе...

На 54 локации во 24 градови пронајдени и одземени поголеми количества дрога и оружје

На 20.09.2019 година, од страна на Бирото за јавна безбедност - Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Секторите за внатрешни работи во соработка со Одделот за специјални полициски операции и во координација со Основните јавни обвинителства, беше спроведена беше координирана полициска акција во насока на спречување на кривични дела поврзани со недозволена трговија со дрога на територијата на Република Северна Македонија.

Повеќе...

Туристичките водичи донираат за својата колешка Јана

Туристичките водичи во Охрид, организирано помагаат во собирањето на средства за лекување на нивната колешка Јана Арсовска од Охрид. 

Повеќе...

Земјотрес во близина на Драч почуствуван во Охрид

Земјотрес со јачина од 5,6 степени по Европската макросеизмичка скала со епицентар во Драч Албанија, почуствуван во Охрид.

Повеќе...

Нуркачите го најдоа умивалникот во Охридското езеро

Речиси цел апартман под вода, открија нуркачите од НК „Акватек“.

Повеќе...

Фатени се крадците од охридските маркети

Скопско-неготинскиот тандем крадци заработија кривична пријава.

Повеќе...

Утре неколку улици затворени за сообраќај

Поради завршната  активност „Ден без автомобили“, предвидена во Европската недела на мобилност“   во недела (22.09.2019 година)  во период од 08:00 до 14:00 ќе бидат затворени за сообраќај неколку улици во Охрид. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK