Вто09252018

Последна промена09:47:50 AM

Back Вие сте на: Home Вести

Вести

МВР: Еден починат еден тешко повреден во синоќешната сообраќајка

Полицијата со официјално соопштение за вчерашната сообраќајка на „Абас Емин“.

Повеќе...

Уникатно ПХВ ШОУ на хуманите младинци

Охридската публика го исполна амфитеатарот на Факултетот за туризам и угостителство и уживаше во креативното и уникатно ПХВ ШОУ кое викендов го реализираа младинците на Црвен крст Охрид, учесници на овогодинешниот циклус на програмата Промоција на хумани вредности-Црвен крст во акција (ПХВ-ЦКА).

Повеќе...

Мигранти фатени во Охрид

Групата од 5 возрасни и едно малолетно дете биле од Иран.

Повеќе...

Охрид десет години без Dj Panter и Dj Bruce

Денес се навршуваат полни 10 години од смртта на Влатко Пантовски - Dj Panter и Наумче Аврамоски - Dj Bruce.

Повеќе...

Стојаноски заедно со охридските фудбалери на пат за Белград

Градоналачникот Јован Стојаноски синоќа пред полноќ заедно со фудбалерите на ФК „Охрид“ и ФК„Лакочереј“ тргнаа за Белград. 

Повеќе...

Тешка сообраќајка, загина моторциклист

Во тешка сообраќајка загина 35 годишен охриѓанец. Вчера попладене  на улицата „Абас Емин“ во Охрид згасна животот на уште еден  моторџија а потешко е повреден минувач на улицата.

Повеќе...

Протестен марш на ВМРО ДПМНЕ денеска во Охрид

Денешниов, е шестиот протестен марш против политиките на Владата на СДСМ.

Повеќе...

ФОТО: Масовен протестен марш на ВМРО ДПМНЕ во Охрид

Јас ја сакам Македонија онаква каква што ја заслуживме од нашите предци и сакам да ја оставиме на нашите деца онаква каква што ја заслужуваат, подобра, исправена и горда.
Кренете глава гордо и високо Македонци, граѓани на Македонија, и сите ние, да застанеме под знамето кое гордо ќе се вее, низ сите невремиња, порази и победи, рече лидерот на ВМРО ДПМНЕ на протестниотмарш денеска во Охрид. 

Повеќе...

Холанѓанец починал во Трпејца

Холанѓанецот починал на 79 годишна возраст

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK