Нед02262017

Последна промена12:40:10 PM

Back Вие сте на: Home Вести

Вести

ФОТО: Оџак се запали во зграда во населба ,,Христо Узунов"

Во населбата ,,Христо Узунов"  во Охрид денес се запали оџак во една од зградите.

Повеќе...

Промовирана поштенската марка со мотиви од Охрид

Со пригодна свеченост, денес, во Куќата на Уранија, беше промовирана поштенската марка што започна да се издава во Руската Федерација.

Повеќе...

Денеска обдукција врз телото на убиената жена

Денеска ќе биде извршена обдукција врз телото на синоќа убиената жена а охридската полиција трага по убиецот, изјави предмалку портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. Димоски најави соопштение за настанот во текот на денешниот ден. 

Повеќе...

Политички препукувања за ѓубре околу школо

Бараме Бакрачески и раководството на училиштето ОУ „ Григор Прличев“ итно да ја исчистат депонијата која се создава среде најголемото основно училиште во градот, во центарот на Охрид, стои во соопштението на СДСМ Охрид.

Повеќе...

ФОТО: Ова е охридскиот ,,Менхетан"

Козји патеки, прашина, кал, раскопани дупки,обраснати трње.  Вака денес изгледа долгонајавуваната охридска населба Беј Бунар, која јавноста ја нарекуваше охридскиот Менхетан. 

Повеќе...

Убиената Спаса Бојоска земала германска пензија

Безживотното тело на убиената 67 годишната Спаса Бојоска  го нашла нејзината внука, која ја испратила ќерката на починатата,  после повеќето неуспешни обиди да ја добие мајка си  на мобилен телефон.

Повеќе...

Последна недела за аплицирање за Codefest Marathon 2017

Доколку сеуште не сте аплицирале за технолошкиот маратон Codefest кој овој 7-9ти април во хотелот Инекс Горица во Охрид ќе го одржи своето 5то издание, имате уште една полна недела да го направите истото.

Повеќе...

Свр Охрид со соопштение за убиството

 СВР Охрид презема интензивни мерки за расчистување на кривичното дело „разбојништво со последица смрт“ извршено вчера на улицата „Галичица“ бр.31/21 во Охрид.

Повеќе...

Денес се одбележува Меѓународниот ден на туристичките водичи

 Денес се  одбележува  Меѓнародниот ден на туристичките  водичи и придружници, кој се одбележува на 21 февруари.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK