Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Ова е програмата за Водици во Охрид

Ова е целосната програма по повод по повод празникот „Богојавление“ во Охрид.

Повеќе...

Продолжува празничната акција во ,,Гир Риг"

На барање на потрошувачите продолжува супер атрактивната акција од салоните за мебел „Гир Риг“ во Охрид, Битола и Кичево.

Повеќе...

И во Куратица Василичарски карневал

Жителите на охридското село Куратица и оваа година по 19-ти пат празникот на селото Свети Василиј Велики  го одбележуваат  со голем карневал под маски.

Повеќе...

Со огнено оружје оштетено возило во Охрид

На 14.01.2017 година во 02.05 часот во ПС ОН-Охрид, од страна на Н.С.(25) било пријавено дека неговото ПМВ „Опел Астра“ со охридски регистарски ознаки кое било паркирано во импровизирана лимена гаража било оштетено.

Повеќе...

Најголем должник охридски „Отекс“

УЈП ја објави првата листа со должници за 2017 година.

Повеќе...

Јавен повик за финансирање на проекти за 2017

 

Општина Охрид објави јавен повик за  ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ ОД ЈАВЕН ИНТЕРЕС НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2017 ГОДИНА.

Повеќе...

И Сорос и Бејли во Вевчани

Шарената револуција, американскиот амбасадор Џес Бејјли, контроверзниот милјардер Џорџ Сорос денес прошетаа по вевчанските улици.

Повеќе...

И општинарите ,,вртеа паре"

Денес во општинската сала се организираше традиционалниот василичарски појадок, настан што вработените во локалната самоуправа го организираат неколку години наназад.

Повеќе...

Пијан охриѓанец нападнал полицаец

28 годишен охриѓанец „камен“ пијан нападнал и повредил полициски службеник.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK