Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот

28 годишен охриѓанец ја загуби битката со корона вирусот.

Повеќе...

Казнети алкохолизирани возачи во Охрид

Викендов силни сообраќајни контроли и многу казнети возачи.

Повеќе...

Има приведени за кршење на полицискиот час

Приведен е еден охриѓанец и четворица стружани.

Повеќе...

72 годишен скопјанец поттикнувал омраза на ФБ

Д.В. од Скопје добил кривична од охридската полиција.

Повеќе...

Пешаците ги забораваат „зебрите“

Пешаците не ги користат „зебрите“, преминуваат улици кај ќе стигнат.

Повеќе...

Во Охрид 39, во Струга 17 новозаболени од корона

Пандемијата не запира. Охрид  и натаму во првите градови на новозаболени на дневна основа. Струга, пак  и натаму стабилно  двојно помалу заболени.

Повеќе...

Пожар во охридски маркет

Во пожарот за среќа нема повредени лица.

Повеќе...

Двајца повредени во сообраќајка на патот Охрид Кичево

На 03.04.2021 година во 21 часот, во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево кај Ново село, патничко моторно возило „Пежо“ со охридски регистарски ознаки управуванo од Н.С.(70) од Охрид излетало од коловозот.

Повеќе...

ХОТАМ апелира да се поддржат домашните инвеститори во хотелската индустрија

ХОТАМ апелира да се поддржат домашните инвеститори во хотелската индустрија.  Општината и државата не смеат да ја кочат изградбата на нови современи хотелски капацитети, напротив треба максимално да ги поддржат.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK