Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести

Вести

Охриѓанецот Александар Петрески ја објави својата прва авторска песна

Александар Петрески, музичар од Охрид, кoj живеe  во Германија, ја објави својата прва  авторска песна во која за прв пат  е  самиот вокал.

Повеќе...

Се степале две постари жителки на Косел

Се степале две жителки на Косел. 

Повеќе...

Стружанец нападнал полицаец во Охрид

Стружанецот е приведен, ќе добие кривична.

Повеќе...

Познатиот неврохирург Милошески ги повикува граѓаните на вакцинација

Познатиот неврохируг од Охрид, д-р Митре Милошески  ги повикува граѓаните да се вакцинираат што поскоро.

Повеќе...

44 новозаболени во Охрид, еден починат

Во последните 24 часа се направени 4.445 тестирања, а регистрирани се 1.511 нови случаи на КОВИД-19.

Повеќе...

Сопствениците на „Зора“ се уште чекаат комисија да го испита случајот со хотелот „Св. Стефан“

Сопствениците на „Зора“ се` уште чекаат  засебна комисија да го испита случајот со хотелот кај Свети Стефан. 

Повеќе...

Кривична за ширење расна дискриминација


22 годишникот поттикнувал етничка нетрпеливост.

Повеќе...

Охридски автобус возел со неисправни кочници

Дефектот бил откриен по вонредниот технички преглед.

Повеќе...

Започна вакцинацијата во Здравствениот дом во Охрид

Во Охрид пристигнаа  800 вакцини во првата пратка, а вакцинацијата започна денес во две смени од 08  до 20 часот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK