Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот

Света великомаченица Марина

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 јули, се обележува Св. великомаченица Марина.

Повеќе...

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

Познатиот актер Тони Михајловски викендов беше во Охрид со повод и убава причина, но не го изостави и уживањето на охридските убавини. За сместувањето на семејството се погрижија нивната другарка Миа позната македонска инфлуенсерка,  заедно со Емилија и П.С апартмани Свети Никола.

Александра Јорева Михајловски како и голем број на популарни светски дами се закити со прекрасен комплет накит од  оригинални охридскиот бисери од семејството Филеви. Таа избра комплет ист како на принцезата Јелисавета Караџорџевиќ. 

Нема достапен опис

Како и секогаш, така и сега за храната вкусна, традиционална и здрава, како што преферерира Александра задолжен е ресторанот  „Томато“. 

-„Кога одам во Охрид, одам во Томато. Исклучително вкусна храна, кај моите стари, добри пријатели“, вели Михајловски за Охриднет. 

Нема достапен опис

Вчерашниот ден го минаа во прекрасна прошетка по Охридското езеро, возејќи се со еден од многуте катамарани. 

Нема достапен опис

 

Нема достапен опис

Ноќ за паметење беше и свадбената веслеба кај нивните блиски пријатели Богдан и Анастасија, која беше организирана во Охрид. На веселбата, каде се славеше и првиот роденден на Дениција  беа и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски, режисерот Борис Дамовски, актерот Владо Јовановски......

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

За шминката на прекрасната Александра која блеска со елеганција и софистициран минимализам, се погрижи популарната мејк ап артистка од Охрид Кика. 

Нема достапен опис

Ова е втор викенд на семејството во Охрид, воедно и дел од одморот планираат да го минат на брегот на Охридското езеро, како поддршка за македонскиот туризам.

 

ЕДНАШ АДВОКАТ – ЦЕЛ ЖИВОТ АДВОКАТ

По пензионирањето адвокатот Делче Илиески дава бесплатни правни совети на граѓаните а посебно на пензиониерите.

Повеќе...

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски.

Повеќе...

1 ви Април Ден на шегата

Во најразлични земји од целиот свет, Денот на шегата се слави секоја година на 1 април.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK