Сре05232018

Последна промена10:57:13 AM

Back Вие сте на: Home Живот Нов терористички напад во Истанбул, 19 мртви

Нов терористички напад во Истанбул, 19 мртви

Сподели

Најмалку седуммина Саудијци и четворица Ирачани се меѓу жртвите на тетористичкиот напад што се случи синоќа на прославата за Нова година во ноќниот клуб во Истанбул, јавија турските медиуми.

istanbul
Се наведува дека се убиени и двајца Индијци, двајца Тунижани, Канаѓанец, Сириец, Израелец, Либанец и Белгиец.

Засега нема официјална потврда на информациите од страна на турските власти.

Информацијата за двајцата убиени Индијци, ја потврди министерот за надворешни работи на Индија Сушма Свараџ, јави ДПА.

Министерот за надворешни работи на Франција Жан Марк-Еро изјави дека е убиена Французинка, а тројца Французи се повредени.

Инаку на Новогодишната ноќ во Истанбул Дедо Мраз терорист уби 39 луѓе.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK