Чет08162018

Последна промена12:35:47 AM

Back Вие сте на: Home Живот Во економско работилница против семејно насилство

Во економско работилница против семејно насилство

Сподели

Женски Центар ,,Бисера" ја одбележа Кампањата „16 денови активизам против семејно насилство“.

Вчера во средното Економско училиште Свети „Кирил и Методиј“ се одржа работилница на тема „Едукација и превенција од семејно насилство“. Работилницата ја водеа волонтерките на ЖЦ „Бисера“, а целна група беа ученици од ова училиште.

 
 
 
 
 
 
  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK