Сре11212018

Последна промена03:55:14 PM

Back Вие сте на: Home Живот Започнуваат подготовките за Бадниковата поворка

Започнуваат подготовките за Бадниковата поворка

Сподели

Од сабота започнуваат подготовките за Бадниковата поворка. Со почетокот на Божикниот пост започнаа и подготовките за големиот христијански празник Христовото раѓање.

Во САБОТА 02.12 во спортската сала на ОУ „Христо Узунов“ Охрид пријавување и  прва проба за учество на Бадниковата поворка.

-Ајде и оваа година на 6-ти Јануари 2018-та гласно да го наговестиме Христовото раѓање!!!!, повикуваат организаторите. 

Минатата година повеќе од 300 деца беа дел од величественета Бадникова поворка, што во Охрид се одржа по четврти пат. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK