Вто10232018

Последна промена03:41:59 PM

Back Вие сте на: Home Живот Груевски:Ќе поднесам оставка пред органите на партијата

Груевски:Ќе поднесам оставка пред органите на партијата

Сподели

СДСМ ќе се кае за ова што го прави, а народот ќе си ја врати државата- ова го изјави во интервју за портал, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Ќе поднесам оставка пред органите на партијата, еден ден СДСМ ќе се кае за ова што го прави, а народот ќе си ја врати државата. Ова го изјави во интервју за портал, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Целта е да се удри по ВМРО- ДПМНЕ како партија која се грижи за националните интереси на Македонците и на сите граѓани во Македонија. Можеби сега сето тоа на СДСМ им изгледа дека ќе помине и ќе се заборави, дека многу долго ќе се на власт, но времињата ќе се променат и еден ден длабоко ќе се каат за тоа, вели Груевски во интервјуто.

Извор:mtv.com.mk

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK