Сре11212018

Последна промена03:55:14 PM

Back Вие сте на: Home Живот Богослужба за Свети Георѓи

Богослужба за Свети Георѓи

Сподели

Дебарско – кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 09. Декември 2017 година во црквата „св. вмч. Георги“ – Охрид, со почеток во 08: 45 часот, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „св. вмч. Георги и св.Алимпиј Столпник“ на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско – кичевски и Администратор Австралиско – сиднејски г.Тимотеј.

 

Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK