Чет01172019

Последна промена11:51:47 AM

 

Back Вие сте на: Home Живот Понеделник е неработен ден

Понеделник е неработен ден

Сподели

Понеделник е неработен за сите граѓани.

Според Министерството за труд и социјална политика, понеделник-8 јануари, ќе биде неработен за сите граѓани.Според Законот за празниците, Божик, 7 јануари, е неработен ден за сите граѓани, но бидејќи годинава тој паѓа в недела, неработниот ден се поместува на понеделник.Министерството за труд и социјална политика им го честита Божик на граѓаните од православна вероисповед.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK