Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот Повторно снег на Сахара!

Повторно снег на Сахара!

Сподели

40 сантметри снег на Сахара! Три години по ред Сахара станува снежна пустина.

Првиот снег во Сахара паднал во февруари 1979 година, а снежната бура траела „дури“ половина час.
Според алжирските медиуми, снегот почнал да паѓа рано наутро во неделата во регионот на градот Аин Сефра во северниот дел на Алжир. Овој град беше погоден од „снежна бура“ и во 2016 и во 2017 година.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK