Вто03262019

Последна промена01:54:18 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Архиерејска литургија за Тодорова сабота

Архиерејска литургија за Тодорова сабота

Сподели

Светиот Великомаченик Теодор Тирон, во народот познат како Тодорова сабота, ќе биде одбележан со Архиерејска литургија.

Архиерејска литургија ќе се одржи во во манастирот „Св. Климент и Св. Пантелејмон“ на Плаошник со која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополит г. Тимотеј.
Утре во 08 часот и 45 минути во црквата „Св.Никола-Геракомија“, Митрополитот г. Тимотеј ќе чиноначалствува со Архиерејската литургија по повод Неделата на Православието.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK