Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот За Велигден сончево и топло

За Велигден сончево и топло

Сподели

Денес и утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. 

 

Денес во Охрид температурата ќе биде до 18 степени, а утре постудено со темература до 13 степени. Сабота, бедела и поленделник се очекува сончево време со температура до 18 степени. Сите кои се уште размислуваат дали Велигден да го чекаат во Балканскиот Ерусалим, може да донесат позитивна одлука. Ќе има сончево преекрасно време на брегот на Охридското езеро. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK