Сре03202019

Последна промена01:03:51 PM

 

Back Вие сте на: Home Живот Понеделник - втор ден Велигден неработен ден

Понеделник - втор ден Велигден неработен ден

Сподели

Православните верници Велигден го слават три денови.

Според одлуката на Министерството за труд и социјална политика 9 април (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар е неработен ден. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK