Саб03232019

Последна промена10:04:35 AM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Почина Оливер Драгојевиќ

Почина Оливер Драгојевиќ

Сподели

Во Сплит на 71 годишна возраст почина Оливер Драгојевиќ, легендата на хрватската музичка сцена.


Драгојевиќ почина година дена откако му е дијагностициран рак на белите дробови.
Веста за смртта на пејачот ја соопшти најблиското семејство.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK