Вто03262019

Последна промена03:22:04 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Честитка од општинската ВМРО ДПМНЕ за Курбан Бајрам

Честитка од општинската ВМРО ДПМНЕ за Курбан Бајрам

Сподели

ВМРО ДПМНЕ Охрид го честита празникот Курбан Бајрам.

Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до сите граѓани од исламска вероисповед по повод празникот Курбан Бајрам.Курбан Бајрам е „празник на жртвата“, ден кога благосостојбата ѝ подава рака на сиромаштијата и кога се величаат најголемите човечките доблести – солидарноста и грижливоста, помагањето и дарувањето.Заедно и понатаму активно да придонесуваме за градење почит и разбирање меѓу различните вери и етникуми како достоен пример за идните генарации. Заедно да ги негуваме солидарноста, толеранцијата и меѓусебното почитување. Посакуваме празникот да го поминете во добро здравје, радост, среќа и хармонија, споделувајќи љубов со ближните.Нека среќата биде вечен придружник, верата закон, богатството симбол, а болката непознато чувство, се вели во испратената честитка од општинската ВМР ДПМНЕ.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK