Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Лесно и едноставно освежете ја вашата коса

Лесно и едноставно освежете ја вашата коса

Сподели

Не плаќајте илјадници денари за да ја обновите сувата и оштетена коса. Рецептот е лесен и едноставен можете да го подготвите дома сами.

 

- 2 лажици маска за коса ( било каква може и од најефтината) или каква што користите и имате при рака и 4 лажици маслиново масло се мешаат. Потоа смесата се нанесува на косата. Косата се собира и се става најлон кеса а потоа крпа. Маската се држи најмалку половина час ( може и повеќе),  а потоа се мие косата со  шампон и маска.

Доколку ова го практикувате неколку месеци пред секое миење на косата самите нема да верувате какво чудо ќе се случи со вашата коса. Таа ќе стане жива, сјајна и здрава. Ефектот е загарантиран. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK