Пон07062020

Последна промена01:58:53 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Рецепт за јакнење на крвната слика

Рецепт за јакнење на крвната слика

Сподели

Овој едноставен рецепт е за  оние кои имаат проблеми со слабокрвност односно анемија. Едно пакетче  семе од коприва кое се преодава во сите аптеки се меша со една тегла мед и еден килограм цеден сок од лимон.

 

Се остава на собна температура 24 саати , а потоа секојдневно се конзумира по една голема лажица  секое утро на гладно. Рецептот е лесен и едноставен а дава одлични резултати. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK