Вто02182020

Последна промена12:52:58 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Живот Дознајте кои се најмодерните бои оваа сезона

Дознајте кои се најмодерните бои оваа сезона

Сподели

Оваа сезона  носете дамска црвена, мастилно сина, светло виолетова, снежно бела, маслинесто зелена, нежно розева, смарагдно зелена и темно сива боја.

 

Според Леатрис Ајсмен, извршен директор на “Pantone”, новата палета бои е сестрана и остава простор за експериментирање.

“Pantone” е една од најголемите компании за производство на бои, позната по својот систем за стандардизација на боите. Според нив бесценети нијанси во тмурните денови ќе бидат свежите бои.

Дизајнерската имагинација заплива во драматични и софистицирани колоритни миксови кои фасцинираат и инспирираат.

Анализата на колоритноста на бројните дизајнерски колекции открива доминација на црвените и сините нијанси и неочекувано пробивање на деликатната розова боја.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK